Lublin: chirurg oskarżony o korupcję

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 01 grudnia 2009 14:54

O żądanie i przyjęcie 46 łapówek w zamian za wykonanie lub przyspieszenie operacji oskarżyła lubelska prokuratura chirurga Krzysztofa J.

Lublin: chirurg oskarżony o korupcję

Lekarz w ciągu pięciu lat miał wziąć łącznie ponad 34 tys. zł. Nie przyznaje się do winy.

– Akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany do Sąd Rejonowego w Lublinie – poinformowała we wtorek (1 grudnia) agencję rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Beata Syk-Jankowska.

Krzysztofowi J., chirurgowi z lubelskiego szpitala klinicznego, prokurator postawił 46 zarzutów żądania i przyjęcia łapówek w zamian za przeprowadzenie zabiegu operacyjnego bądź przyspieszenia takiego zabiegu. Chirurg, według prokuratury, brał za to kwoty od 200 do 1000 zł. Zarzuty dotyczą okresu od 2003 do 2007 r.

Jak zaznaczyła Syk-Janowska łączna kwota łapówek przekracza 34 tys. zł. Według aktu oskarżenia od jednej z pacjentek chirurg przyjął 1000 zł, a po miesiącu pojechał do jej mieszkania i od jej męża zażądał jeszcze 500 zł, które otrzymał. Krzysztof J. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów, zaprzeczył, jakoby żądał łapówek i je przyjmował. Grozi mu kara do 15 lat więzienia.

Przed Sądem Rejonowym w Lublinie toczy się już proces, w którym Krzysztof J. jest oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmierci pacjenta przez zaniedbanie odpowiednich badań. Pacjent ten trafił do szpitala pijany i pobity.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum