Lublin: chirurg oczyszczony z zarzutów

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 05 września 2011 16:11

Wyrok uniewinniający usłyszał w poniedziałek (5 września) dr Krzysztof J. z Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie. Odpowiadał przed sądem za śmierć pacjenta, którego przyjmował pełniąc dyżur na izbie przyjęć.

Lublin: chirurg oczyszczony z zarzutów
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Proces ciągnął się od 2008 roku - donosi Gazeta Wyborcza.

Lubelski chirurg dr Krzysztof J. w maju 2007 roku pełnił dyżur na szpitalnej izbie przyjęć. Trafił tam 41-letni mieszkaniec Lublina. Z zeznań lekarza wynikało, że pacjent był pod wpływem alkoholu. Chory miał obrażenia twarzy świadczące o tym, że został pobity. Zrobiono mu RTG i tomografię. Wszystko było w porządku, dlatego mógł opuścić szpital. Kilka godzin później zmarł.

Prokuratura twierdziła, że lekarz nie zrobił wszystkiego, co powinien. Lekarza oskarżono o nieumyślne spowodownie śmierci pacjenta poprzez zbyt pobieżne badania oraz zaniechanie zlecenia badań dodatkowych.

Żona chorego, utrzymywała, że mąż zmarł, bo został w szpitalu ewidentnie zlekceważony. Sekcja zwłok wykazała, że chory miał połamane żebra. Oskarżony lekarz od początku utrzymywał, że te obrażenia powstały jednak już po wyjściu pacjenta ze szpitala.

Sąd uznał, że nie można mówić o winie lekarza. Wyrok uniewinniający jest nieprawomocny.

Więcej: http://lublin.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum