Lublin: będą miejsca pracy dla niepełnosprawnych w Urzędzie Miasta

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 13 lipca 2009 16:18

Urząd Miasta w Lublinie otrzymał milion złotych ze środków unijnych na stworzenie dziewięciu stanowisk dla niepełnosprawnych.

Dzięki temu Urząd Miasta nie będzie musiał zapłacić kary do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Według prawa do odprowadzania składek na PFRON zobligowane są firmy zatrudniające ponad 25 pracowników, w których odsetek zatrudnionych niepełnosprawnych jest mniejszy niż 6 proc.

Urząd Miasta i podległe mu instytucje za osiem miesięcy 2008 roku musiały przelać na konta PFRON 2,3 mln złotych ze środków publicznych. W samym urzędzie tylko 32 osoby miały orzeczoną niepełnosprawność na ponad 1000 zatrudnionych.

Ratusz tłumaczył się tym, że do konkursów na urzędowe etaty zgłaszają się osoby bez koniecznego wykształcenia. Obecny pomysł to stworzenie im miejsc pracy w Centrum Monitoringu Wizyjnego, do obserwacji obrazu z miejskich kamer. Przedtem jednak urząd miasta musi rozwiązać problem lokalu i postarać się o dodatkową powierzchnię dla nowych pracowników. To i tak może być tańsze rozwiązanie, niż płacenie kolejnej kary do PFRON.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum