Lublin: Sanepid chce pozwać szpital za remont

Autor: Gazeta Wyborcza, RZ/Rynek Zdrowia • • 11 lutego 2010 20:58

Dyrektor sanepidu żąda, by Szpital Neuropsychiatryczny im. Kaczyńskiego w Lublinie na czas remontu przeniósł dwa oddziały lub przerwał inwestycję.

Gdzie przenosić szpitalne oddziały na czas remontu?

W przeciwnym wypadku – jak zapowiada Paweł Policzkiewicz, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie – Sanepid odda sprawę do sądu oskarżając dyrekcję szpitala o narażenie pacjentów na utratę zdrowia.

Jak podawaliśmy w grudniu minionego roku za Kurierem Lubelskim, Lubelski Sanepid ogłosił kampanię „Leczmy się zdrowo”. Jej celem jest zwiększenie bezpieczeństwa chorych w szpitalach. Za uchybienia dyrektorzy szpitali i przychodni, w których warunki sanitarne mogą zagrażać zdrowiu pacjentów są karani grzywną.

Dyrektor Paweł Policzkiewicz przekonuje, że rozlatujące się podłogi, których nie można zdezynfekować, odrapane ściany i nieszczelne okna stwarzają zagrożenie dla zdrowia pacjentów. Łatwo w nich bowiem o zakażenie wirusowym zapaleniem wątroby, a niesterylna sala operacyjna to groźba "złapania" gronkowca podczas operacji.

Teraz dyrekcja lubelskiego Sanepidu pozostaje nieugięta w sprawie warunków stwarzanych w szpitalu przez przeprowadzane remonty.

Więcej na: www.lublin.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum