Lublin: COZL kontra wykonawca nowego budynku szpitala - ruszył proces o miliony

Autor: Dziennik Wschodni/Rynek Zdrowia • • 22 lipca 2015 09:15

Ponad 32 mln zł domaga się od Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej były wykonawca budynku przy ul. Jaczewskiego - Mostostal Warszawa. Z kolei lecznica chce uzyskać od wykonawcy 27 mln zł za straty poniesione z powodu rozwiązania umowy.

Lublin: COZL kontra wykonawca nowego budynku szpitala - ruszył proces o miliony
Akta sprawy liczą 24 tomy i ponad cztery tysiące stron Fot. PTWP

Jak informuje Dziennik Wschodni, proces w tej sprawie ruszył we wtorek (21 lipca) przed lubelskim sądem. Pozew złożył Mostostal Warszawa i będąca jego głównym akcjonariuszem hiszpańska spółka Acciona Infraestructuras z Madrytu. Akta sprawy liczą 24 tomy i ponad cztery tysiące stron.

Mostostal Warszawa domaga się 32,4 mln zł za odstąpienie od umowy  oraz - jego zdaniem - bezprawne nałożenie kar umownych. COZL zerwało umowę jesienią 2012 r., powodem były wielomiesięczne opóźnienia w postępie prac, błędy budowlane i żądanie pieniędzy za tzw. prace dodatkowe.

Podczas rozprawy pełnomocnik reprezentujący obie firmy podtrzymał żądania zawarte w pozwie, ale wyraził też chęć zawarcia ugody. Pełnomocnicy centrum onkologii złożyli pozew wzajemny, w którym domagają się od Mostostalu Warszawa 27 mln zł.

Więcej: www.dziennikwschodni.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum