Lubin: prokuratura stawia zarzuty za sprzedaż leków na przerwanie ciąży

Autor: eLubin/Rynek Zdrowia • • 10 listopada 2016 10:25

Prokuratura Rejonowa w Lubinie skierowała do Sądu Okręgowego w Legnicy akt oskarżenia przeciwko 33-letniemu Marcinowi R. i jego 31-letniej partnerce Katarzynie Sz., którzy handlowali lekami na przerywanie ciąży.

Oskarżeni zamieszczali w Internecie ogłoszenia o sprzedaży określonego leku wraz z informacją, że może zostać użyty do przerwania ciąży. Fot. Archiwum

Jak podaje serwis elublin.pl, oskarżeni działali w ten sposób, że zamieszczali w Internecie ogłoszenia o sprzedaży określonego leku wraz z informacją, że może zostać użyty do przerwania ciąży, a następnie - po nawiązaniu kontaktu z kobietami - przesyłali im za pośrednictwem poczty przesyłkę zawierającą ten środek.

Dwie kobiety zażyły go w celu przerwania ciąży i, jak przyznały podczas przesłuchania w charakterze świadka, doszło u nich do poronienia. Trzecia z kobiet po otrzymaniu leku odstąpiła od jego zażycia, donosiła ciążę i urodziła córkę.

Jak wyjaśnia Lidia Tkaczyszyn, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy, oskarżeni nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów. Oboje byli karani. Za zarzucone oskarżonym przestępstwa udzielania pomocy kobiecie ciężarnej w przerwaniu ciąży grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Więcej: elubin.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum