×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Lubin: otworzyła bar mimo stanu epidemii; grozi jej...

Autor: PAP/Rynek Zdrowia26 marca 2020 12:46Aktualizacja: 26 marca 2020 12:51

Do ośmiu lat więzienia grozi 71-letniej mieszkance Lubina, która pomimo obowiązującego stanu epidemii otworzyła swój bar i obsługiwała w nim klientów.

Lubin: otworzyła bar mimo stanu epidemii; grozi jej...
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak poinformował w czwartek (26 marca) sierż. szt. Przemysław Ratajczyk z biura prasowego dolnośląskiej policji, policjanci otrzymali zgłoszenie od jednego z zaniepokojonych mieszkańców, że na jednym z osiedli w Lubinie otwarty jest bar, a w nim siedzą klienci i piją alkohol.

- Skierowani na miejsce funkcjonariusze zastali tam 71-letnią właścicielkę lokalu oraz sześciu klientów, którzy siedzieli w środku i zachowywali się, jakby w naszym kraju nie odbywała się walka z koronawirusem - powiedział policjant. Poinformował, że bar został zamknięty, a o zdarzeniu powiadomiono prokuraturę. - Trwają w tej sprawie czynności zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności tej bardzo niebezpiecznej sytuacji - dodał.

Ratajczyk podkreślił jednocześnie, że temu, kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób, m.in. powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej może grozić kara nawet do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o przestrzeganie obowiązujących poleceń i wytycznych wydanych przez instytucje państwowe w związku z panującą epidemią koronawirusa.

- Musimy mieć świadomość, że nowe obostrzenia mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się epidemii, a co za tym idzie ochronę życia i zdrowia nas wszystkich. Dlatego nie bagatelizujmy poleceń i wytycznych instytucji państwowych, aby nie narażać nikogo na niebezpieczeństwo zarażenia koronawirusem - podkreślają.

Agata Tomczyńska (PAP)

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum