Lubelszczyzna: piekarz leczył zęby?

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 23 stycznia 2010 14:19

45-letniego obywatela Ukrainy, który leczył zęby w prowizorycznym gabinecie, zatrzymała lubelska policja.

A pacjentów jednak miał...

Ukrainiec wynajmował na swój gabinet pomieszczenie w jednym z domów na terenie gminy Głusk pod Lublinem.

– Przyjmował pacjentów, mimo że nie posiadał uprawnień do wykonywania zabiegów dentystycznych w Polsce. Twierdzi, że prowadzi gabinet dentystyczny na Ukrainie. W Polsce miał pozwolenie na pracę, ale w zawodzie piekarza – powiedział Arkadiusz Arciszewski z zespołu prasowego komendy wojewódzkiej policji w Lublinie.

Pacjenci 45-latka siedzieli podczas wykonywania zabiegów w fotelu samochodowym z zagłówkiem, który osadzony był z kolei w zwykłym domowym fotelu. Policja zabezpieczyła sprzęt, którym się posługiwał dentysta. Jak powiedział Arciszewski, urządzenia te były stare i prawdopodobnie używane przez wiele lat. Kontrola sanepidu wykazała, że nie spełniały podstawowych wymogów higienicznych.

Do leczenia zębów ukraiński stomatolog wykorzystywał medykamenty, które w znacznej części pochodziły zza wschodniej granicy i nie są dopuszczone do obrotu w Polsce. Jak ustaliła policja, przywoził je sam.

W sobotę (23 stycznia) obywatel Ukrainy zostanie doprowadzony do prokuratury, która zdecyduje, czy i jakie postawi mu zarzuty.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum