Lubelskie: właściciel niepublicznego ZOL-u będzie sądzony ws. kolejnego wyłudzenia z NFZ

Autor: Kurier Lubelski/Rynek Zdrowia • • 05 sierpnia 2019 10:02

Prokuratura Okręgowa w Zamościu skierowała do sądu kolejny akt oskarżenia w sprawie nieprawidłowości w NZOZ ZOL "Droga Życia" w Smoligowie (powiat hrubieszowski). Śledczy wykazali, że od 2011 do 2015 r. placówka oszukała NFZ na kwotę 8 mln zł.

Lubelskie: właściciel niepublicznego ZOL-u będzie sądzony ws. kolejnego wyłudzenia z NFZ
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Właściciel placówki był już osądzony w sprawie o wyłudzenie 11 mln zł. Wyrok zapadł w grudniu ub.r. i dotyczył przestępstw popełnionych w latach 2005-2010. Obecnie lekarz Tomasz T. będzie sądzony ws. kolejnego wyłudzenia: jak się okazało, czynności lekarskie, pielęgniarskie i medyczne opiewające na pokaźne sumy w rzeczywistości nie miały miejsca - informuje Kurier Lubelski.

NZOZ "Droga Życia" w Smoligowie fałszował dokumentację dotyczącą pacjentów i swoich pensjonariuszy. Stan zdrowia podopiecznych, rodzaje schorzeń i świadczone usługi medyczne rozmijały się z rzeczywistością. Sfałszowano ponad 10 tys. dokumentów dotyczących około 200 pacjentów. Postanowienia o przedstawieniu zarzutów wydano wobec 49 osób.

Jak poinformował Artur Szykuła, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Zamościu, w trakcie postępowania wobec podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozorów policji, zakazu opuszczania kraju, poręczeń majątkowych, w tym wobec jednego z podejrzanych zastosowano poręczenie majątkowe w kwocie 1,5 mln zł oraz wielomilionowe zabezpieczenie majątkowe. Za zarzucane czyny oskarżonym grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Więcej: kurierlubelski.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze