Lubelskie: śledztwo ws. nieprawidłowości w szpitalu

Autor: Kurier Lubelski/Rynek Zdrowia • • 22 lutego 2017 19:48

Prokuratura Okręgowa wszczęła śledztwo w sprawie nieprawidłowości w szpitalu w Poniatowej. Mogło z ich powodu dojść do śmierci pacjenta - donosi Kurier Lubelski.

Lubelskie: śledztwo ws. nieprawidłowości w szpitalu
Wcześniej sprawą nieprawidłowości w szpitalu w Poniatowej zajmowała się Prokuratura Rejonowa w Opolu Lubelskim.Fot. Archiwum

53-letni pacjent zmarł w dniu, kiedy ze szpitala w Poniatowej odeszło łącznie 16 lekarzy. Specjaliści domagali się od starosty opolskiego odwołania Roberta Lisa, prezesa Powiatowego Centrum Zdrowia w Opolu Lubelskim, któremu podlega szpital w Poniatowej. Lekarze zarzucali Lisowi niewłaściwie kierowanie szpitalem i brak współpracy z personelem.

Wszczęte w zeszłym tygodniu śledztwo lubelskiej Prokuratury Okręgowej nie będzie dotyczyło jedynie śmierci pacjenta, ale także uchybień, do których mogło dojść przed i po odejściu z pracy lekarzy. Wcześniej sprawą zajmowała się Prokuratura Rejonowa w Opolu Lubelskim.

Jak tłumaczy prokuratura, czynności w tej sprawie będą prowadzone także pod kątem wszystkich nieprawidłowości, które mogły doprowadzić do narażenia pacjentów na niebezpieczeństwo poniesienia uszczerbku na zdrowiu lub nawet utraty życia.

Więcej: www.kurierlubelski.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum