Lubelskie: lekarz oskarżony o usiłowanie nielegalnej aborcji

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 08 lipca 2011 13:36

O usiłowanie nielegalnego przerwania ciąży oskarżyła prokuratura ordynatora oddziału ginekologiczno-położniczego Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Chełmie, Krzysztofa W. Lekarz nie przyznaje się do winy.

Lubelskie: lekarz oskarżony o usiłowanie nielegalnej aborcji
Akt oskarżenia przeciwko lekarzowi wpłynął do Sądu Okręgowego w Lublinie - poinformował w piątek (8 lipca) rzecznik sądu Artur Ozimek.

Do usiłowania przerwania ciąży miało dojść w prywatnym gabinecie lekarza w 2007 r. Policja dowiedziała się o tym od anonimowego informatora. Gdy funkcjonariusze weszli do gabinetu, zastali w nim ginekologa i pacjentkę. Kobieta była w czwartym tygodniu ciąży.

Zarówno lekarz, jak i pacjentka zaprzeczyli jakoby byli umówieni na zabieg przerwania ciąży. Prokuratura oparła akt oskarżenia na zeznaniach świadków.

W tym samym akcie oskarżenia prokuratura zarzuciła Krzysztofowi W. przyjęcie w 2009 r. dwóch łapówek od pacjentek w szpitalu. Jedna z nich miała dać lekarzowi 1,5 tys. zł, a druga - 1 tys. zł. Łapówki były wręczane przed zabiegami cesarskiego cięcia, które przeprowadzał Krzysztof W.

Lekarz nie przyznał się także do wzięcia łapówek. Sprawy pacjentek, które miały wręczać łapówki, prokuratura wyłączyła do odrębnego postępowania. Za przestępstwa zarzucane Krzysztofowi W. grozi do 8 lat więzienia.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum