Łódzkie: zakażony koronowirusem samowolnie opuścił szpital. Stanie przed sądem

Autor: niezalezna.pl/Rynek Zdrowia • • 12 sierpnia 2020 21:22

Prokuratura Rejonowa w Zgierzu skierowała akt oskarżenia przeciwko 54-letniemu mężczyźnie, który mimo podejrzenia zakażenia koronawirusem samowolnie oddalił się ze szpitala - podaje portal niezalezna.pl.

Łódzkie: zakażony koronowirusem samowolnie opuścił szpital. Stanie przed sądem
Sprawa samowolnego opuszczenia szpitala przez chorego z koronawirusem trafi na wokandę; FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

- W akcie oskarżenia skierowanym przez zgierską prokuraturę przeciwko 54-letniemu mężczyźnie znalazły się zarzuty sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób poprzez spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego i szerzenie choroby zakaźnej COVID-19. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8 - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

Jak uznał prokurator, opuszczając szpital i podróżując kilkoma środkami komunikacji publicznej, mężczyzna co najmniej godził się na możliwość zarażenia wielu osób. Podczas przesłuchania 54-latek nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu.

- Wyjaśnił, że wiedział o tym, że jest w szpitalu zakaźnym. Był jednak przekonany, że nie jest chory na COVID-19. Chciał wyjść ze szpitala, ponieważ czuł się zmęczony i chciał się odświeżyć - dodał Kopania.

Więcej: niezalezna.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum