Łódzkie: zaatakował ratownika medycznego - został zatrzymany

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 grudnia 2019 12:30

Policjanci zatrzymali w szpitalu w Opocznie agresywnego pacjenta, który znieważył udzielającego mu pomocy ratownika medycznego. Napastnik ponadto szarpał ratownika i próbował go uderzyć. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Łódzkie: zaatakował ratownika medycznego - został zatrzymany
Napastnik szarpał ratownika medycznego i próbował go uderzyć. Fot. PTWP

Jak poinformowała w poniedziałek (9 grudnia) asp. szt. Barbara Stępień z opoczyńskiej policji, do zdarzenia doszło w niedzielę w nocy. Tego dnia karetka pogotowia przywiozła do szpitala z ulicy pacjenta z niewielką raną głowy. Już na ulicy, kiedy ratownicy próbowali pomóc mężczyźnie, ten był wobec nich agresywny i wulgarny.

Ratownikom udało się wyciszyć pobudzonego mężczyznę, który był pod wpływem alkoholu i dowieźć go do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. 45-latek, jak tylko wysiadł z karetki, ponownie stał się agresywny, szarpał się z ratownikami, wyzywał ich, nie pozwolił przewieźć się na szpitalne łóżko. Ponieważ agresja pacjenta narastała, wezwano policję.

Po rozmowie z personelem medycznym szpitala ustalono, że stan zdrowia mężczyzny pozwala na jego zatrzymanie i osadzenie w policyjnym areszcie.

Za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej ratowników medycznych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Czytaj też: Zapadł wyrok pozbawienia wolności za napaść na zespół ratownictwa. Czy to będzie przestroga?

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum