Łódzkie: wyzywali załogę i kopali karetkę

Autor: dzienniklodzki.pl/Rynek Zdrowia • • 20 sierpnia 2014 09:48

W Moszczenicy (Łódzkie), w biały dzień grupa pijanych mężczyzn zaatakowała załogę karetki pogotowia, która była w trakcie udzielania pomocy. - Te osoby utrudniały prowadzenie akcji ratunkowej - podkreśla Ewa Tarnowska-Ciotucha, rzecznik Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie, do którego trafił pacjent.

Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie (17 sierpnia). Stacjonujący w Wolborzu zespół ratownictwa otrzymał zgłoszenie o leżącym na ul. Polnej w Moszczenicy człowieku. Był w stanie upojenia alkoholowego i wymagał natychmiastowej pomocy (trafił na SOR).

Tymczasem do ambulansu podeszło czterech nietrzeźwych mężczyzn w wieku 20-25 lat żądając otwarcia auta. Kopali w ambulans, wyzywali ratowników.

Policja na razie całą sprawę odnotowała jako zakłócenie porządku publicznego i ukarała agresorów mandatami. - Te osoby utrudniały udzielania pomocy, a to jest poważna sprawa. Karetka była wyłączona bardzo długo, a przecież sprzęt jest po to, aby ratował życie - podkreśla rzecznik SSW w Piotrkowie.

Więcej: www.dzienniklodzki.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum