PAP/Rynek Zdrowia | 20-11-2017 17:02

Łódzkie: urodziła dziecko będąc pod wpływem alkoholu, usłyszy zarzuty

Zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia usłyszy 34-letnia kobieta, która urodziła je, będąc w stanie upojenia alkoholowego. Noworodek, mając 3 promile alkoholu we krwi, w stanie ciężkim trafił do szpitala w Łodzi.

FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Kobiecie grozi kara do 5 lat więzienia - poinformował w poniedziałek (20 listopada) PAP rzecznik łódzkiej prokuratury Krzysztof Kopania.

Do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek w Głownie (Łódzkie). Do miejscowego szpitala trafiła 34-letnia kobieta w 39. tygodniu ciąży i - jak ustalono w trakcie późniejszych badań - z 3 promilami alkoholu we krwi. Do lecznicy przywiozła ją matka. Niespełna godzinę później, metodą cesarskiego cięcia, urodził się chłopiec. Noworodek miał również 3 promile alkoholu we krwi, w stanie ciężkim trafił do szpitala w Łodzi.

Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Zgierzu. Śledczy sprawdzali stan zdrowia chłopca oraz kwestię narażenia go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Jak poinformował Kopania, w poniedziałek kobiety, która nadal przybywa w szpitalu, nie zdołano przesłuchać w charakterze podejrzanej. - Rano, wykonując polecenie prokuratora, policjanci udali się do szpitala w Głownie. Lekarz stwierdził jednak, że dokonanie czynności nie jest możliwe. Potwierdził to w wydanej opinii powołany biegły - mówi rzecznik.

Dodał, że termin przesłuchania nie jest znany i zależy od stanu zdrowia kobiety, która usłyszy zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.