Łódzkie: spółka AMG Centrum Medyczne domaga się 2,1 mln zł od ratowników za utracony kontrakt

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia • • 16 sierpnia 2017 11:29

Spółka AMG Centrum Medyczne prowadząca szpital w Rawie Mazowieckiej domaga się od 21 ratowników medycznych ponad 2,1 mln zł odszkodowania za zerwanie przez NFZ kontraktu na ratownictwo medyczne w powiecie rawskim i gminie Głuchów w powiecie skierniewickim.

Łódzkie: spółka AMG Centrum Medyczne domaga się 2,1 mln zł od ratowników za utracony kontrakt
Ratownicy mieliby zapłacić tę kwotę do 18 sierpnia, ale nie zamierzają tego robić Fot. PTWP (zdjęcie ilustracyjne)

Ratownicy medyczni z Rawy Mazowieckiej na początku lipca poskarżyli się Polskiej Radzie Ratownictwa Medycznego, że od 10 dni pracują nielegalnie, ponieważ nikt z nimi nie podpisał przedłużenia umowy o pracę. Efektem była kontrola zlecona przez Łódzki Urząd Wojewódzki, po której Łódzki Oddział Wojewódzki NFZ rozwiązał w trybie pilnym wspomnianą umowę ze spółką AMG Centrum Medyczne - informuje Dziennik Łódzki.

Anna Leder, rzeczniczka Łódzkiego OW NFZ wyjaśnia, że umowa ze spółką AMG została rozwiązana bez zachowania okresu wypowiedzenia z uwagi na zagrożenie zdrowia i życia pacjentów.

Krzysztof Janecki, dyrektor Centrum Zarządzania Kryzysowego Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego, przekazał odpowiedzialność za ratownictwo medyczne na tym terenie Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi, która niemal natychmiast zatrudniła większość z porzuconych przez AMG ratowników i lekarzy oraz wysłała do Rawy Mazowieckiej swoje zapasowe ambulanse.

W piątek (11 sierpnia) ratownicy dostali wezwania od kancelarii prawnej CWKH, reprezentującej spółkę AMG. W imieniu spółki zarządzającej rawskim szpitalem kancelaria wzywa 21 osób do solidarnej zapłaty do 18 sierpnia kwoty 2,1 mln zł „tytułem odszkodowania za szkodę wyrządzoną Spółce” - czytamy w piśmie.

W wezwaniu czytamy, że "powyższa kwota stanowi równowartość szkody w postaci utraconych korzyści, jaką AMG Centrum Medyczne Sp. z o.o. poniosła w wyniku bezprawnego i nieuzasadnionego zaprzestania świadczenia przez (...) ratowników usług z zakresu ratownictwa medycznego w Szpitalu Św. Ducha w Rawie Mazowieckiej w miesiącu lipcu 2017 roku." Spółka przekonuje, że wiązała ją z ratownikami umowa zawarta „per facta concludentia” - ratownicy powinni być przekonani, iż umowa z nimi będzie przedłużona.

Ratownicy płacić nie zamierzają. Zapowiadają ponadto, że będą domagać się od AMG pieniędzy za pracę wykonaną w czerwcu.

Dziennik Łódzki próbował uzyskać komentarz prezesa spółki AMG. "Nie mam kontaktu z szefami" -  napisał gazecie w wiadomości SMS Witold Jajszczok, rzecznik firmy.

Więcej: dzienniklodzki.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum