Łódzkie: sąd skazał pijanego lekarza

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 29 czerwca 2011 15:52

Na karę dwóch lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na cztery lata skazał sąd w Łasku Pawła M., lekarza ze szpitala w Poddębicach, który po pijanemu pełnił nocny dyżur.

Łódzkie: sąd skazał pijanego lekarza
Jak poinformował Józef Mizerski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Sieradzu, mężczyzna nie może również wykonywać zawodu przez trzy lata.

Zdarzenie miało miejsce pod koniec lipca 2008 r. W czasie dyżuru lekarza do poddębickiego szpitala przywieziono rannego z wypadku drogowego z urazem głowy i kręgosłupa. Lekarz zamknął się w swoim gabinecie i nie udzielił pokrzywdzonemu pomocy.

Później do szpitala przyjechali również policjanci, którzy chcieli dowiedzieć się o stan zdrowia rannego. Chcieli porozmawiać z lekarzem dyżurnym, ten jednak unikał kontaktu z funkcjonariuszami. Kiedy wreszcie policjantom udało się zobaczyć z lekarzem, poczuli od niego alkohol. Badanie wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Jak podaje Mizerski sąd uznał, że lekarz nie udzielił pacjentowi pomocy i skazał go na karę dwóch lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na cztery lata oraz zakazał mu wykonywania zawodu przez trzy lata. Wyrok w tej sprawie jest nieprawomocny.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum