Łódzkie: prokuratura bada czy lekarz pogotowia popełnił błąd

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 18 listopada 2009 20:44

Sieradzka Prokuratura Okręgowa bada, czy Michałowi N., rannemu w bójce, udzielono właściwej pomocy medycznej.

Uderzony w bójce mężczyzna upadł i stracił przytomność. Wezwano pogotowie ratunkowe. Przybyły na miejsce lekarz – według śledczych – po przebadaniu rannego nie zdecydował się na przewiezienie go do szpitala, a jedynie na odwiezienie go do domu.

Następnego dnia, w związku ze złym stanem rannego, ponownie wezwano pogotowie, które tym razem przewiozło go do szpitala w Bełchatowie. Po kilku dniach Michał N. zmarł. – Sekcja zwłok wykazała rozległe obrażenia czaszkowo–mózgowe – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sieradzu Józef Mizerski.

Prokuratura w Wieluniu przedstawiła 17-letniemu Wiktorowi K. zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego efektem była śmierć pokrzywdzonego

Jednocześnie śledczy badają postępowanie lekarza pogotowia. Prokurator zaznaczył, że będzie kwestia ewentualnej odpowiedzialności lekarza pogotowia w Pajęcznie i zostanie rozstrzygnięte, czy decyzja o zaniechaniu przewiezienia rannego do szpitala była uzasadniona oraz czy zwłoka w udzieleniu Michałowi N. właściwej pomocy medycznej miała wpływ na jego zgon.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum