Łódzkie: pijany lekarz pełnił dyżur na oddziale ratunkowym

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 25 maja 2017 12:19

Policjanci w Opocznie zatrzymali nietrzeźwego lekarza, który pełnił dyżur na oddziale ratunkowym w miejscowym szpitalu - poinformowała w czwartek (25 maja) łódzka policja. Badanie wykazało 2,6 promila alkoholu w organizmie 56-letniego doktora.

Łódzkie: pijany lekarz pełnił dyżur na oddziale ratunkowym
Z relacji pacjentów wynikało, że doktor zachowywał się nienaturalnie i co jakiś czas tracił równowagę. FOT. PTWP

Funkcjonariuszy o dziwnie zachowującym się lekarzu dyżurującym na oddziale ratunkowym w opoczyńskim szpitalu zawiadomiło Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Łodzi. Jak dodała rzeczniczka prasowa KWP w Łodzi mł. insp. Joanna Kącka, z relacji pacjentów wynikało, że doktor zachowywał się nienaturalnie i co jakiś czas tracił równowagę.

- Został poddany badaniu trzeźwości. Okazało się, że ma 2,6 promila alkoholu w organizmie. Policjanci w szpitalu zabezpieczyli dokumentację medyczną, aby sprawdzić, czy mężczyzna podczas dyżuru przyjmował pacjentów i tym samym mógł narazić ich zdrowie, a nawet życie - powiedziała.

W pokoju lekarskim policjanci zabezpieczyli trzy szklane butelki po alkoholu oraz dwie puszki po piwie.

56-letni mężczyzna został zwolniony do domu. Dalsze postępowanie ma wykazać, czy lekarz swoim zachowaniem spowodował jakiekolwiek zagrożenie dla zdrowia pacjentów.

 

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum