×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Łódzkie: odpowiedzą za atak na ratowników medycznych

Autor: PAP/Rynek Zdrowia07 stycznia 2020 16:00

Dwaj mężczyźni w wieku 35 i 36 lat, którzy zaatakowali w Szczercowie (Łódzkie) ratowników medycznych, próbujących udzielić pomocy jednemu z nich, mogą spędzić w więzieniu nawet 3 lata. Na razie do wytrzeźwienia zatrzymała ich policja.

Łódzkie: odpowiedzą za atak na ratowników medycznych
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak podała Marta Płomińska z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie, do zdarzenia doszło w poniedziałek po południu (6 stycznia) podczas interwencji zespołu karetki, którą na ul. Kochanowskiego w Szczercowie wezwano do nagłego zatrzymania krążenia.

Poproszeni o wsparcie przez zespół pogotowia funkcjonariusze ustalili, że dwaj ratownicy zastali na miejscu leżącego 35-letniego szczercowianina oraz jego 36-letniego kolegę - obaj byli pod wpływem alkoholu. Młodszy z mężczyzn odmówił poddania się badaniu i stał się bardzo agresywny.

- Używając niecenzuralnych słów zaczął grozić ratownikom, a nawet próbował uderzyć jednego z nich. Jego kompan nie pozostawał dłużny i groził użyciem noża - wyjaśniła Płomińska.

Obaj agresywni mężczyźni zostali przewiezieni do policyjnego aresztu; po wytrzeźwieniu mają usłyszeć zarzut kierowania gróźb karalnych oraz naruszenia nietykalności cielesnej ratowników medycznych, którzy - podobnie jak m.in. lekarze czy pielęgniarki - podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlegają takiej samej prawnej ochronie jak funkcjonariusz publiczny. To oznacza, że agresorom może grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności. 

 Agnieszka Grzelak-Michałowska

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum