Łódzkie: lekarze oskarżeni o fikcję w dokumentowaniu chorób

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 06 stycznia 2010 15:13

Prokuratura Apelacyjna w Łodzi Wydział V do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji sporządziła akt oskarżenia wobec sześciu osób - lekarzy i psychologów.

W tym gronie są byli ordynatorzy szpitali w Piotrkowie Trybunalskim i Bełchatowie. W latach 1995-2004 w zamian za przyjęte korzyści majątkowe sporządzali dokumentację lekarską poświadczającą nieprawdę. Dotyczyło to przebiegu leczenia oraz stwierdzonych schorzeń. Skutkiem było unikanie odpowiedzialności karnej przez osoby podejrzane lub odroczeniami w odbyciu orzeczonych uprzednio kar pozbawienia wolności w sprawach o charakterze kryminalnym.

Akt oskarżenia obejmuje czyny polegające na przyjmowaniu korzyści majątkowych przez funkcjonariuszy publicznych i osoby pełniące funkcje publiczne, przekroczenie uprawnień, poświadczeniu nieprawdy w dokumentacji medycznej, utrudnianie prowadzenia postępowań przygotowawczych, bezpodstawnym wydatkowaniu środków publicznych na finansowanie kosztów leczenia i hospitalizacji oraz wyłudzanie świadczeń rentowych i rehabilitacyjnych.

Śledztwo w określonym zakresie było prowadzone przez funkcjonariuszy CBA delegatury w Łodzi.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum