Łódź: zarzuty za handel i posiadanie substancji psychoaktywnych

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 20 grudnia 2018 16:32

Zarzuty posiadania znacznej ilości dopalaczy i wprowadzania ich do obrotu usłyszeli: 36-letni mężczyzna i 30-letnia kobieta. Prokuratura wobec nich skierowała do sądu wnioski o areszt - poinformował w czwartek (20 grudnia) rzecznik łódzkiej prokuratury Krzysztof Kopania.

Łódź: zarzuty za handel i posiadanie substancji psychoaktywnych
Fot. archiwum

Dodał, że trzecia osoba zatrzymana w tej sprawie, również 30-latka, podejrzana jest o sprzedaż w sumie 4 gramów tych substancji psychoaktywnych. Wobec niej zastosowano dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. Podejrzanym grożą kary do 10 lat pozbawienia wolności.

Jak wyjaśnił Kopania, zarzuty w tej sprawie to efekt ustaleń policji w związku z interwencją, która miała miejsce w ubiegłym tygodniu na osiedlu Retkinia w Łodzi. Na numer alarmowy wpłynęła informacja, dotycząca usiłowania włamania. Przybyli na miejsce policjanci uznali, że "zasadność zgłoszenia nie znalazła potwierdzenia".

W mieszkaniu odnaleziono natomiast "dilerkę" z zawartością dopalaczy. Szybko ustalono, skąd "używka" pochodzi. We wtorek w jednym z mieszkań w dzielnicy Łódź-Górna przeprowadzono przeszukanie, podczas którego zabezpieczono 3,3 kg dopalaczy.

Zatrzymano 36-latka, który usłyszał zarzuty posiadania dopalaczy w znacznej ilości oraz kilkukrotnej sprzedaży, co najmniej 28 gramów dopalaczy. Zatrzymane zostały także dwie kobiety w wieku 30 lat. Jedna z nich podejrzana jest o współdziałanie z 36-latkiem. Druga usłyszała zarzuty co najmniej czterokrotnej sprzedaży w sumie 4 gramów tych substancji.

- Co do dwóch pierwszych osób prokurator wystąpił do sądu o tymczasowe aresztowanie, w stosunku do ostatniej z nich zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru i zakazu opuszczania kraju - poinformował Kopania. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum