Łódź: za naruszenie dóbr osobistych pacjentki lekarze zapłacą 20 tys. zł

Autor: Express Ilustrowany/Rynek Zdrowia • • 24 października 2019 18:44

Mieszkanka Łodzi pozwała szpital w związku ze śmiercią jej przedwcześnie dziecka. Kobieta domagała się 49 tys. złotych. W pozwie wystąpiła o zadośćuczynienia za naruszenie dóbr osobistych - podaje Express Ilustrowany.

Łódź: za naruszenie dóbr osobistych pacjentki lekarze zapłacą 20 tys. zł
FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Łodzianka zarzucała szpitalowi, że nie przyspieszył porodu, chociaż stan płodu pogarszał się, co dawałoby szansę na przeżycie córki, szczególnie że ważyła już 400 gram.

Kobieta wystąpiła o zadośćuczynienia za naruszenie dóbr osobistych w postaci: zdrowia, czci i więzi rodzinnej oraz praw pacjenta do świadczeń medycznych odpowiadających wiedzy medycznej, do informacji o stanie zdrowia, do intymności i poszanowania godności.

Sąd stwierdził, że doszło do naruszenia dóbr osobistych łodzianki wskutek niedoinformowania, zaniechania niezbędnych badań, niezrozumienia, braku empatii, nieuprzejmości, wulgarności oraz podawania antybiotyków dożylnie. Ponadto doszło do naruszenia czci na skutek wulgarności pracowników szpitala.

W ocenie sądu doszło także do naruszenia dobra poprzez nieprzeprowadzanie częściej badań - mimo że stan pacjentki wymagał stałego monitorowania, Jednak lekarze nie byli w stanie uratować życia córki. Dlatego sąd przyznał kobiecie tylko 20 tys. zł zadośćuczynienia.

Więcej: expressilustrowany.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum