Łódź: wszczęto śledztwo ws. mężczyzny, który zmarł po wyjściu ze szpitala

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 25 lipca 2019 16:04

Prokuratura Rejonowa Łódź Widzew wszczęła śledztwo w sprawie 34-latka, który zmarł po wyjściu ze szpitala. Wcześniej mężczyzna był na izbie przyjęć. Wyszedł z budynku będąc w trakcie diagnozowania.

Łódź: wszczęto śledztwo ws. mężczyzny, który zmarł po wyjściu ze szpitala
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

O wszczęciu postępowania w tej sprawie poinformował w czwartek (25 lipca) PAP prokurator Tomasz Szczepanek z łódzkiej prokuratury okręgowej.

Według mediów do zdarzenia miało dojść w środę. Mężczyzna pojawił się na izbie przyjęć szpitala ok. 7 z bólem brzucha. Wykonano USG jamy brzusznej i badanie krwi. 34-latek miał czekać na lekarza. Po ok. dwóch godzinach wyszedł z budynku i poszedł na przystanek autobusowy, gdzie prawdopodobnie przewrócił się i zmarł.

Sprawą zajęła się widzewska prokuratura. - Celem śledztwa będzie przede wszystkim ustalenie przyczyn zgonu mężczyzny. Zlecona zostanie m.in. sekcja zwłok. Ważne będzie także ustalenie, czy ktoś spowodował u 34-latka jakiekolwiek obrażenia wewnętrzne a także, czy lekarze z tego szpitala postępowali w sposób prawidłowy - powiedział PAP prokurator Szczepanek.

Zwrócił uwagę, iż wiadomo, że pacjent wyszedł poza teren szpitala. "Czy na chwilę, czy już z zamiarem opuszczenia placówki, tego nie wiemy. Musimy tę kwestię ustalić. Pacjent był już w trakcie diagnostyki, więc co najmniej na moment samowolnie opuścił szpital" dodał prokurator.

Jacek Walczak (PAP)

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum