Łódź: wnioski o aresztowanie lekarzy ze sprawy Lwa R.

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 03 marca 2010 13:58

Łódzka prokuratura apelacyjna skierowała wnioski o aresztowanie dwóch lekarzy podejrzanych o poświadczanie nieprawdy w dokumentacji medycznej.

Podejrzani to lekarze-radiolodzy z Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie - Andrzej P. i Jarosław R. Prokuratura zarzuca im przyjmowanie korzyści majątkowych w związku z pełnieniem funkcji publicznej oraz poświadczanie nieprawdy w dokumentacji medycznej osób, które miały trafić do więzienia, a ubiegały się o odroczenie wykonania kary. Lekarzom grozi do 10 lat więzienia.

Prokuratura wystąpiła do sądu o ich aresztowanie z uwagi na obawę matactwa i zagrożenie surową karą. Lekarze zostali zatrzymani we wtorek w Warszawie przez CBA.

Według prokuratury w latach 2004-2006 mieli oni przyjmować łapówki od osób, które ubiegały się o odroczenie wykonania kary. Obaj są specjalistami od chorób kręgosłupa. Zdaniem śledczych, są dowody, że co najmniej w kilku przypadkach wykonując badania kręgosłupa wydawali opinie poświadczając nieprawdę w dokumentacji medycznej. Andrzej P. jest podejrzany o przyjęcia w sumie 6,7 tys. zł łapówek; drugi z lekarzy - Jarosław R. miał przyjąć łącznie 3,5 tys. zł.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum