Łódź: w weekendy nie korzystają ze sprzętu?

Autor: tvn24.pl/Rynek Zdrowia • • 13 maja 2014 10:12

W majowy długi weekend z powodu tętniaka aorty brzusznej na stole operacyjnym zmarł 57-letni mężczyzna. Rodzina twierdzi, że wcześniej nie zbadano go ani za pomocą tomografu, ani za pomocą dopplerowskiego USG.

Sprzęt jest używany tylko w dni powszednie - ma wynikać z wyjaśnień personelu III Szpitala Miejskiego im. dr. Karola Jonschera w Łodzi, które telefonem komórkowym nagrała rodzina zmarłego pacjenta. Tymczasem pacjent trafił do szpitala 2 maja, czyli w święto flagi państwowej.

Czy długi weekend miał związek z jego śmiercią? To ma wyjaśnić prokuratura, która od zeszłego tygodnia prowadzi dochodzenie. Także Narodowy Fundusz Zdrowia zapowiedział, że zażąda wyjaśnień w sprawie opublikowanych przez TVN24 nagrań.

Warunki korzystania ze szpitalnego sprzętu uściślają zapisy kontraktu podpisanego pomiędzy szpitalem a NFZ.

Anna Leder, rzecznik prasowy Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, wyjaśnia, że placówka, która posiada szpitalny oddział ratunkowy, jest zobowiązana do tego, żeby tomograf komputerowy służył pacjentom całą dobę, każdego dnia tygodnia. Dodaje, że w placówce są też aparaty do USG naczyniowego.

Więcej: www.tvn24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum