×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Łódź: trzech ginekologów ukaranych przez sąd lekarski

Autor: lodz.wyborcza.pl/Rynek Zdrowia03 grudnia 2015 20:29

W Okręgowym Sądzie Lekarskim w Łodzi zakończył się proces trzech lekarzy. Na ławie obwinionych zasiadali ginekolodzy, którzy pracowali na porodówce w Zduńskiej Woli. Odpowiadali za brak staranności w opiece nad rodzącą.

Łódź: trzech ginekologów ukaranych przez sąd lekarski
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Kobieta w marcu 2013 roku trafiła na oddział ginekologiczno-położniczy Zduńskowolskiego Szpitala Powiatowego Sp. z o.o. W nocy zaczęły się skurcze, nie było lekarza prowadzącego ciążę. Lekarz po telefonie rodziny przyjechał do szpitala, lecz nie zbadał pacjentki. Jego kolega, który miał dyżur, na porodówkę nie zszedł. Kobietę badała położna.

Kiedy dziecko nie mogło się wydostać, lekarz z położną ciągnęli je za główkę, urwali pępowinę. Chłopczyk nie przeżył. 

Na ławie obwinionych zasiedli: ówczesny ordynator zduńskowolskiej porodówki, lekarz dyżurujący oraz prowadzący ciążę i odbierający poród. 

Jak podaje Gazeta Wyborcza, obwinionych sąd lekarski uznał za winnych "nie dołożenia należytej staranności w opiece" nad rodzącą. Upomnieniem ukarano Przemysława T. - za niezbadanie rodzącej przy przyjęciu do szpitala. Zbigniew M. otrzymał naganę za brak zlecenia konsultacji diabetologicznej. Karę nagany i ograniczenia na 1 rok wykonywania zawodu lekarza w przypadku wszelkich czynności w opiece nad ciężarnymi, w tym wykonywania badań USG w celu oceny płodu nałożono na Andrzeja L.

Obrońca lekarzy zapowiedział odwołanie od wyroku OSL.

Więcej: www.lodz.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze