Łódź: szpital dawał pacjentowi 500 zł, sąd przyznał mu 300 tys. zł

Autor: polskatimes.pl/Rynek Zdrowia • • 21 kwietnia 2018 19:11

Wyrokiem Sądu Okręgowego w Łodzi Miejskie Centrum Medyczne im. Jonschera w Łodzi ma zapłacić 300 tysięcy złotych 71-letniemu mieszkańcowi województwa łódzkiego za błędy lekarskie, w wyniku których mężczyzna został inwalidą.

Łódź: szpital dawał pacjentowi 500 zł, sąd przyznał mu 300 tys. zł. Fot. Archiwum

Pacjent został przyjęty do szpitala w sierpniu 2014 roku na operację stawu kolanowego, podczas której wykonano stabilizację stawu śrubami. Już w godzinach wieczornych był reoperowany - lekarze podjęli nieudaną próbę usunięcia jednej ze śrub.

Potem był jeszcze kilkakrotnie hospitalizowany. Jak się okazało i co wynikało z opinii biegłych sądowych - na skutek błędów lekarskich doszło do uszkodzenia tętnicy podkolanowej i nieodwracalnego uszkodzenia nerwu strzałkowego, przez co mężczyzna ma prawie bezwładną nogę.

Szpital wówczas zaproponował pacjentowi... 500 złotych zadośćuczynienia. Pacjent wystąpił do Sądu Okręgowego w Łodzi i zażądał 300 tysięcy złotych, zwrotu kosztów opieki i ustalenia odpowiedzialności szpitala za skutki nieudanej operacji, które mogą ujawnić się jeszcze w przyszłości.

”Nie bez znaczenia dla rozmiaru krzywdy powoda jest zachowanie pozwanego sprawcy szkody, który (...) zaproponował powodowi zapłatę kwoty zaledwie 500 zł tytułem zadośćuczynienia za krzywdę, co świadczy o rażącym lekceważeniu rzeczywistej krzywdy powoda w świetle ogromu jego cierpień oraz rozmiaru spowodowanego kalectwa" - podkreślił sędzia i przyznał 71-latkowi 300 tys. zł zadośćuczynienia.

Sąd uznał również odpowiedzialność szpitala za skutki zdarzenia medycznego z sierpnia 2014 r., które mogą ujawnić się w przyszłości.

Wyrok nie jest prawomocny.

Czytaj: www.polskatimes.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum