Łódź: śmierć 25-letniego mężczyzny, mógł zatruć się dopalaczami

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 01 sierpnia 2018 15:05

Niewykluczone, że jedną z ofiar dopalaczy jest 25-letni mężczyzna, którego zwłoki znaleziono we wtorek (31 lipca) w mieszkaniu w centrum Łodzi. Okoliczności jego śmierci wyjaśnia prokuratura i policja.

Fot. archiwum

W związku z prawdopodobnymi śmiertelnymi zatruciami dopalaczami w woj. łódzkim zatrzymano w sumie osiem osób - dwie w Łodzi i sześć w Bełchatowie.

W ostatnim tygodniu na terenie woj. łódzkiego zmarło osiem osób w wieku od 19 do 40 lat. Prawdopodobną przyczyną ich śmierci było zatrucie dopalaczami. Cztery z nich zmarły w Bełchatowie, a cztery koleje w Łodzi.

Jedną z ofiar niebezpiecznych substancji jest prawdopodobnie 25-latek, którego ciało znaleziono we wtorek wieczorem w jednym z mieszkań w centrum Łodzi.

- Zwłoki mężczyzny odnalazła jego partnerka. Podczas przeprowadzonych oględzin ustalono, że zgon mógł nastąpić przed kilkudziesięcioma godzinami. Mężczyzna trzymał w ręku szklaną rurkę ze śladową ilością, najprawdopodobniej wcześniej palonej substancji. W pobliżu zwłok znaleziono trzy foliowe torebki tzw. dilerki, w dwóch z nich znajdowała się sproszkowana substancja, która będzie przedmiotem szczegółowych badań - poinformował w środę rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

Prokurator dodał, że w środę odbędzie się sekcja zwłok mężczyzny. Planowane jest przeprowadzenie szczegółowych badań toksykologicznych.

Wcześniej w Łodzi prawdopodobnie z powodu zatrucia dopalaczami zmarły m.in. dwie kobiety - 30- i 21-latka.

W środę w Prokuraturze Rejonowej Łódź-Śródmieście przesłuchano 34-letniego mężczyznę zatrzymanego w związku ze śmiercią młodszej z nich.

Prokuratura skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na trzy miesiące. Łódzki sąd rozpatrzy go w czwartek.

W sobotę natomiast aresztowano tymczasowo na trzy miesiące zatrzymanego w ubiegłym tygodniu w Łodzi 29-latka, podejrzanego o handel niebezpiecznymi substancjami. Usłyszał on zarzuty narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo życia i zdrowia wielu osób.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum