Łódź: śledztwo prokuratorskie ws. nieprawidłowości na Uniwersytecie Medycznym

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia • • 07 września 2017 10:23

Prokuratura Okręgowa w Kielcach sprawdza, czy jeden z pracowników Uniwersytetu Medycznego w Łodzi prawidłowo rozliczał pieniądze za opinie biegłych.

Łódź: śledztwo prokuratorskie ws. nieprawidłowości na Uniwersytecie Medycznym
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Pracownicy jednej z katedr na Uniwersytetu Medycznego w Łodzi byli tak zbulwersowani zachowaniem swojego szefa, że poinformowali służby o - ich zdaniem - wieloletnim okradaniu instytucji państwowych, pracowników uczelni i naukowców spoza niej. Według Dziennika Łódzkiego postępowanie dotyczy nieprawidłowości w rozliczeniach i czynów korupcyjnych.

Informacje o śledztwie potwierdził Piotr Kaczorek z Centralnego Biura Antykorupcyjnego informując, że zostały przeprowadzone czynności kontrolne i analityczne, z których wnioski zostały przekazane do Prokuratury Okręgowej w Kielcach. O sprawie poinformowane zostały też resorty: sprawiedliwości, zdrowia i szkolnictwa wyższego.

Prokuratura Krajowa przekazała sprawę śledczym z Kielc. Jak poinformował Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratora Okręgowego w Kielcach, tamtejsza prokuratura nadzoruje prowadzone przez Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi śledztwo dotyczące kwestii finansowych, związanych z ewentualnymi nieprawidłowościami w Uniwersytecie Medycznym w związku z wypłacaniem wynagrodzeń biegłym za sporządzane przez nich opinie.

Postępowanie wszczęto w grudniu na podstawie ustaleń łódzkiej policji. Katedra, którą pod lupę wzięli śledczy, poza działalnością dydaktyczną świadczy też usługi komercyjne. Wydaje opinie na zlecenie różnych służb i instytucji.

Więcej: www.dzienniklodzki.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum