Łódź: sam przed sądem przyznał się, że przekazywał łapówki

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 08 maja 2010 21:03

Były dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Zgierzu Jerzy M. przyznał się do przekazywania łapówek.

Dawał je Włodzimierzowi S., gdy ten był dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Specjalistyczny im. Mikołaja Kopernika w Łodzi oraz gdy sprawował funkcję dyrektora łódzkiego Oddziału NFZ.

Jerzy M.  wnosił, aby sąd wydał wyrok bez przeprowadzania procesu i wymierzył mu karę uzgodnioną z oskarżycielem. Ustalił z prokuratorem następującą wysokość kary: 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na cztery lata, 30 tys. zł grzywny, czteroletni zakaz pełnienia funkcji publicznych i zajmowania stanowisk kierowniczych w instytucjach państwowych i samorządowych, podanie wyroku do publicznej wiadomości przez ogłoszenie w prasie regionalnej. Po przyznaniu się do winy oskarżony odmówił składania wyjaśnień.

Sąd Rejonowy w Łodzi uwzględnił jego wniosek i postanowił, że odczytanie  wyroku nastąpi w przyszłym tygodniu.

Prokurator zarzucał Jerzemu M., że wspólnie z Włodzimierzem S. i jego żoną przyjął łapówki wartości co najmniej 130 tys. zł (100 tys. zł w gotówce, resztę w prezentach). W zamian cała trójka miała umożliwić firmie prowadzenie usług laboratoryjnych w swoich szpitalach.

Małżonkowie S. nie przyznają się do winy, będą sądzeni w odrębnym procesie.

Więcej: Gazeta Wyborcza

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum