Łódź: sądowy finał sprawy 700 tys. zł radcowskiego honorarium za reprezentowanie szpitala

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 05 listopada 2009 13:12

Zapadł wyrok w sprawie honorarium za reprezentowanie Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpital im. M. Madurowicza w Łodzi przed sądem. Radcę prawnego uniewinniono, byłego dyrektora i księgową za niegospodarność skazano na kary więzienia w zawieszeniu. Wyrok nie jest prawomocny

Były dyrektor szpitala Jacek S został skazany na karę roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata oraz 6 tys. zł grzywny. Księgową Beatę F. sąd skazał na pięć miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata i 1,6 tys. zł grzywny – podaje Gazeta Wyborcza.

Sprawa dotyczy procesu szpitala z NFZ o 2, 4 mln zł za nadwykonania. We wrześniu 2005 r. ówczesny dyrektor Jacek S. powierzył sprawę radcy prawnemu Michałowi A. W procesie doszło do ugody i NFZ zapłacił szpitalowi ponad 2,1 mln zł. Prawnik miał dostać około 30 proc. wygranej kwoty, dlatego jego wynagrodzenie wyniosło prawie 700 tys. zł.

Zdaniem prokuratury wynagrodzenie, jakie dostał Michał A., było rażąco wygórowane. Według śledczych lecznica mogła stracić około 700 tys. zł.

Żaden z oskarżonych nie przyznał się do winy. Radca prawny, Michał A. zgodził się oddać większość swojego wynagrodzenia i spłacił ponad 655 tys. zł.

Prokuratura zapowiedziała złożenie apelacji.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum