Łódź: są wyniki sekcji zwłok 7-latka, który zmarł w szpitalu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 24 marca 2014 15:01

Sekcja zwłok 7-letniego chłopca, który zmarł w ub. wtorek, 18 marca, w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym nr 4. im. Konopnickiej w Łodzi, wykazała, że dziecko miało zapalenie płuc, cechy prawdopodobnie zapalenia opon mózgowych i mózgu. Wkrótce prokuratura ma rozpocząć przesłuchania świadków w tej sprawie.

Prokuratura Rejonowa Łódź-Bałuty po publikacji prasowej w piątek wszczęła śledztwo ws. nieumyślnego spowodowania śmierci 7-letniego Adasia, który zmarł w łódzkim szpitalu.Według ustaleń prokuratury dziecko przyjęte zostało do szpitala późnym wieczorem 14 marca. Przedtem od dwóch dni chłopiec bardzo gorączkował - temperatura sięgała 40-41 stopni C. Leczony był antybiotykiem.

Jak przyznał rzecznik łódzkiej prokuratury Krzysztof Kopania, dziecko trafiło do szpitala na SOR, gdzie w nocy doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Nie jest możliwe jednoznaczne ustalenie, kiedy to nastąpiło, gdyż chłopiec nie był monitorowany przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Reanimacja pozwoliła na przywrócenie funkcji życiowych chłopca. Mimo podjętych działań, we wtorek stwierdzono zgon dziecka.

W szpitalu postawiono diagnozę w postaci zapalenia płuc, posocznicy i obrzęku mózgu. W poniedziałek do bałuckiej prokuratury wpłynęły wyniki sekcji zwłok, którą przeprowadzono w Zakładzie Patomorfologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Nr 1 w Łodzi. Stwierdzono zmiany wskazujące na zapalenie płuc oraz cechy uszkodzenia, prawdopodobnie zapalenia opon mózgowych i mózgu. Trwają szczegółowe badania histopatologiczne.

Śledztwo ma wyjaśnić, czy można mówić o zaniedbaniach w zakresie sprawowania opieki nad dzieckiem. Przede wszystkim, czy zapewniono mu wszelką niezbędną pomoc medyczną od czasu, gdy trafiło do szpitala. Konieczne będzie także ustalenie, dlaczego dziecko zmarło i czy jego śmierć pozostaje w związku przyczynowym z ewentualnymi zaniedbaniami.


Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum