Łódź: przebadali go zamiast gangstera

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 04 maja 2010 16:55

Mężczyzna został przyjęty do szpitala na badania zamiast gangstera, którego należało zbadać.

Zarzut utrudniania postępowania karnego przedstawiła łódzka Prokuratura Apelacyjna mężczyźnie, który kilka lat temu przeszedł badania lekarskie zamiast skazanego gangstera, bo ten w ten sposób chciał uniknąć więzienia. To kolejny podejrzany w tzw. sprawie producenta filmowego Lwa R., czyli w śledztwie dotyczącym korupcji i poświadczania nieprawdy w dokumentacji medycznej.

Robert P. został zatrzymany przez funkcjonariuszy CBA pod koniec kwietnia. Był poszukiwany niemal przez rok, ponieważ ukrywał się po pierwszych zatrzymaniach w tym śledztwie.

Rzecznik prokuratury Jarosław Szubert powiedział, że mężczyźnie przedstawiono zarzut utrudniania postępowania karnego oraz wyłudzenia poświadczenia nieprawdy w dokumentacji medycznej. Miał on w ten sposób, zdaniem prokuratury, pomóc innemu podejrzanemu w tej sprawie, warszawskiemu adwokatowi Robertowi D., w doprowadzeniu do sytuacji, w której jeden ze skazanych przestępców Krystian S., ps. Młody Sajmon, uniknąłby więzienia.

– W praktyce Robert P. położył się na badania zamiast Krystiana S. W ten sposób wprowadził w błąd lekarzy co do tożsamości osoby badanej. W efekcie lekarz wystawił dokumenty opisujące schorzenia na nazwisko Krystiana S., a nie osoby, która faktycznie była badana – wyjaśnił Szubert.

Dodał, że sąd aresztował Roberta P. na dwa miesiące z uwagi na obawę ucieczki i ukrywania się. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

To 28. osoba podejrzana w prowadzonym przez PA w Łodzi śledztwie w sprawie korupcji, płatnej protekcji i fałszowania dokumentacji medycznej. Na podstawie fikcyjnej dokumentacji sądy decydowały o odraczaniu wykonania kar lub nieosadzaniu w aresztach osób podejrzanych o popełnienie przestępstw – także gangsterów.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum