Łódź: prokuratura wszczęła śledztwo w związku ze śmiercią noworodka

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 08 listopada 2019 12:35

Prokuratura Regionalna w Łodzi wszczęła śledztwo ws. narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo doznania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu lub utraty życia 33-tygodniowego noworodka, który zmarł w szpitalu w Ostrowie Wlkp. Dziecko trafiło tam z podejrzeniem urazu główki po porodzie w wielkopolskim szpitalu w Kępnie.

Łódź: prokuratura wszczęła śledztwo w związku ze śmiercią noworodka
Fot. Archiwum

O wszczęciu śledztwa poinformował w piątek (8 listopada) rzecznik łódzkiej prokuratury regionalnej Krzysztof Bukowiecki.

Według informacji PAP w środę 6 listopada na oddział ginekologiczno-położniczy SP ZOZ Szpitala w wielkopolskim Kępnie została przyjęta ciężarna pacjentka w 33. tygodniu ciąży. Lekarze podjęli decyzję o przeprowadzeniu cesarskiego cięcia.

Po operacji kobiety jej dziecko natychmiast przewieziono do Szpitala Miejskiego im. T. Chałbińskiego w Ostrowie Wielkopolskim, na oddział neonatologiczny z podejrzeniem urazu główki. Tam po kilku godzinach dziecko zmarło.

Jak powiedziała w czwartek (7 listopada) dyrektor szpitala w Kępnie Beata Andrzejewska, w trybie pilnym rozwiązano ciążę.

- Zgodnie z obowiązującymi procedurami z powodu złego stanu zdrowia noworodek został przekazany na oddział neonatologiczny o wyższym stopniu referencyjności, gdzie zmarł. Rodzicom przekazujemy szczere wyrazy współczucia i żalu - mówiła.

Sprawę śmierci noworodka wyjaśniać będzie Prokuratura Regionalna w Łodzi, która wszczęła śledztwo ws. narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo doznania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu lub utraty życia dziecka. Jak poinformował Bukowiecki zarządzono m.in. sekcję zwłok noworodka.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum