Łódź : prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie nocnej pomocy medycznej

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 02 czerwca 2011 18:53

Prokuratura Rejonowa Łódź-Śródmieście umorzyła śledztwo dotyczące organizacji nocnej i świątecznej pomocy medycznej na terenie jednej z dzielnic w Łodzi.

Łódź : prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie nocnej pomocy medycznej
Zdaniem prokuratury decyzje urzędników NFZ opierały się na obowiązujących przepisach i nie ma podstaw do stwierdzenia, że popełnili oni przestępstwo.

Śledztwo prowadzone było w sprawie niedopełnienia obowiązków przez urzędników łódzkiego NFZ i działania na szkodę interesu publicznego bądź prywatnego.

Postępowanie zostało wszczęte po doniesieniu jednego z mieszkańców dzielnicy Widzew. Mężczyzna twierdzi, że przychodnia, która świadczy usługi nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej dla części tego rejonu, nie powinna być wybrana, bo nie spełnia "kryterium dostępności".

Jak powiedział rzecznik łódzkiej prokuratury okręgowej Krzysztof Kopania, prokurator m.in. przesłuchał składającego zawiadomienie oraz dyrektora łódzkiego oddziału NFZ. Przeanalizowano także dokumentację związaną z wyborem placówki świadczącej pomoc nocną i świąteczną dla mieszkańców Łodzi.

- Prokurator doszedł do wniosku, że brak jest podstaw do stwierdzenia, że urzędnicy NFZ popełnili przestępstwo i umorzył śledztwo wobec braku znamion czynu zabronionego - dodał rzecznik.

Zdaniem prokuratury decyzje urzędników w tej sprawie opierały się na obowiązujących przepisach.

Od 1 marca tego roku zmieniły się zasady dotyczące udzielania nocnej i świątecznej opieki medycznej. Zlikwidowany został obowiązek rejonizacji, pacjenci mogą wybierać lecznicę, w której chcą skorzystać z nocnej i świątecznej pomocy medycznej.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum