Łódź: prokuratura bada sprawę plakatów promujących wyjazdy aborcyjne

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 marca 2010 18:54

Łódzka prokuratura sprawdza, czy nie doszło do popełnienia przestępstwa przez osoby, które rozwiesiły na przystankach komunikacji miejskiej w Łodzi plakaty, zachęcające Polki do aborcji na Wyspach Brytyjskich.

– Wdrożone zostały czynności sprawdzające, mające na celu ustalenie, czy można mówić o popełnieniu przestępstwa w szczególności polegającego na udzieleniu kobiecie ciężarnej pomocy w przerwaniu ciąży – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania. Za przestępstwo to grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Na plakatach, wzorowanych na reklamach jednej z popularnych kart płatniczych, znajduje się m.in. wyliczenie kosztów związanych z wyjazdem i usunięciem ciąży w publicznej przychodni na Wyspach Brytyjskich. Wszystko ma kosztować mniej niż w "podziemiu aborcyjnym" w Polsce.

We wtorek (9 marca) doniesienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Separatystyczne Rewolucyjne Oddziały Maciczne (SROM) oraz władze Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego (MPK) w Łodzi do Prokuratury Okręgowej złożył Katolicki Klub im. św. Wojciecha.

Członkowie Klubu podają, że organizacja rozwieszająca plakaty namawia do omijania polskiego prawa, a obecność plakatów na przystankach miejskiego przewoźnika sugeruje, że kampania odbywa się za wiedzą i przyzwoleniem kierownictwa MPK.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum