Łódź: pijany mężczyzna zaatakował załogę karetki pogotowia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 05 sierpnia 2019 14:51

Do pięciu lat pozbawienia wolności grozi 41-latkowi, który zaatakował załogę karetki pogotowia, udzielającej mu pomocy medycznej. Mężczyzna był pijany - poinformowała w poniedziałek PAP Katarzyna Zdanowska z łódzkiej policji.

Łódź: pijany mężczyzna zaatakował załogę karetki pogotowia
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak wyjaśniła, do zdarzenia doszło w niedzielę późnym popołudniem na ul. Świtezianki w Łodzi. Policjanci otrzymali sygnał, że doszło tam do pobicia ratowników medycznych.

- W rozmowie z pokrzywdzonymi ustalono, że podczas udzielania pomocy medycznej zostali zaatakowani przez pacjenta, który wcześniej leżał nieprzytomny na przystanku. W trakcie badań, już w karetce, 41-latek stał się agresywny i zaczął atakować ratowników. Uderzał, szarpał i ubliżał im. Od agresora czuć było wyraźną woń alkoholu, badanie wykazało prawie 4 promile alkoholu w organizmie - poinformowała Zdanowska.

Dodała, że w rozmowie z policjantami sprawca wyparł się wszystkiego. Okazało się, że mężczyzna był już w przeszłości wielokrotnie notowany przez policję.

Zdanowska przypomniała, że za naruszenie nietykalności funkcjonariuszy publicznych i uszkodzenie ciała, napastnikowi grozi kara więzienia do lat 5.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze