Łódź: pacjent zmarł - lekarze z "Jonschera" staną przed sądem

Autor: tvn24.pl/Rynek Zdrowia • • 03 czerwca 2016 11:02

Dwójka lekarzy III Szpitala Miejskiego im. dr Karola Jonschera (obecnie Miejskie Centrum Medyczne) w Łodzi stanie przed sądem w procesie, który dotyczy narażenia zdrowia i życia pacjenta. To efekt długiego śledztwa, które właśnie się zakończyło.

Prokuratura wszczęła też śledztwo dotyczące dyrekcji szpitala Fot. Archiwum

Chodzi o przypadek mężczyzny, który dwa lata temu trafił do szpitala im. Jonschera z silnymi bólami podbrzusza. Przyczyną był tętniak aorty brzusznej. Lekarze o tym nie wiedzieli, ponieważ nie wykonano ani USG, ani tomografii - informuje tvn24.pl

W treści aktu oskarżenia, można przeczytać opinię biegłego, z której wynika, że "diagnostyka pacjenta była spóźniona o sześć godzin". Tego czasu zabrakło na przeprowadzenie operacji, mężczyzna zmarł. Lekarzom grozi do pięciu lat więzienia.

Prokuratura wszczęła też śledztwo dotyczące dyrekcji szpitala. Ma ono ustalić  czy mogła ona nie dopełnić obowiązków poprzez organizację pracy szpitala, która zagrażała pacjentom. W dni wolne od pracy nie można było wykonywać badań (2 maja przypadał wtedy w piątek, ale szpital pracował w trybie weekendowym, bo lekarze odbierali wolne za 3 maja).

Szpital od blisko dwóch lat odmawia komentarza w tej sprawie. 

Więcej: www.tvn24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum