Łódź: pacjent zdemolował oddział ratunkowy w szpitalu Jonschera

Autor: dzienniklodzki.pl/Rynek Zdrowia • • 24 kwietnia 2016 16:15

Powodem agresji pacjenta było to, że lekarz ze szpitalnego oddziału ratunkowego kazał mu poczekać na swoją kolej. Stan mężczyzny nie wymagał natychmiastowej pomocy medycznej, więc specjaliści zajęli się innym, bardziej potrzebującym chorym.

Łódź: pacjent zdemolował oddział ratunkowy w szpitalu Jonschera. Fot. Archiwum

Wtedy agresywny mężczyzna złapał za monitory i zaczął nimi rzucać po całym pomieszczeniu. W jego ręce wpadła też drukarka, a wszystkiemu przyglądała się rodzina, która przyszła z pacjentem.

Przez dłuższy czas praca na oddziale ratunkowym Miejskiego Centrum Medycznego w Łodzi była sparaliżowana. O wybrykach pacjenta powiadomiono policję, bo zniszczenia były bardzo duże.

Dziennik Łódzki zwraca uwagę, że to nie pierwszy taki incydent na SOR. Tydzień temu podobne zniszczenia zostawił po sobie inny pacjent. Tamten jednak był pijany i nie do końca wiedział, co robi oraz gdzie jest. Jego sprawą też zajęli się policjanci, a szpital kolejny raz podlicza straty i płaci za nieodpowiedzialnych pacjentów. Niektóre sprawy są na tyle poważne, że oprócz policji zajmuje się nimi prokuratura.

Czytaj: www.dzienniklodzki.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum