Łódź: badają okoliczności wypadku z udziałem karetki pogotowia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 02 kwietnia 2014 13:50

Łódzka prokuratura wyjaśnia okoliczności wypadku z udziałem karetki pogotowia, w wyniku którego pięć osób w wieku od 28 do 79 lat zostało rannych - poinformował w środę, 2 kwietnia, PAP rzecznik prokuratury Krzysztof Kopania.

Do wypadku doszło w pobliżu centrum handlowego w Łodzi. Według ustaleń śledztwa kierowca jadącego w kierunku Brzezin samochodu osobowego marki BMW wymusił pierwszeństwo na jadącej z przeciwka karetce pogotowia jednej z firm medycznych.

Kierowca ambulansu, chcąc uniknąć zderzenia, gwałtownie skręcił w prawo, utracił panowanie nad autem, który przewrócił się na bok. Przewracając się, karetka uderzyła w tył innego samochodu.

W wyniku wypadku pięć osób: kierowca i załoga karetki oraz pacjent, a także kierowca auta doznało poważnych obrażeń ciała, w tym urazów głowy i kręgosłupa. Wszyscy zostali przewiezieni do jednego z łódzkich szpitali.

Jak informuje Kopania, po zdarzeniu kierowca bmw odjechał. Jeszcze tego samego dnia policja go zatrzymała i został przesłuchany w charakterze świadka.

Z jego relacji wynika, że nie pamięta, aby zajechał drogę karetce. Widział, że ją mija, a następnie - jak mówił - zobaczył za sobą tuman kurzu, oraz osoby, które udzielają pomocy ewentualnym ofiarom. Odjechał, bo spieszył się do żony i dziecka. Zwrócił uwagę, że kartka jechała bardzo szybko, a sam nie czuje się winnym spowodowania wypadku.

Rzecznik poinformował, że śledczy ustalają okoliczności zdarzenia. Jak powiedział Kopania, niewykluczone, że zarzuty usłyszy kierowca bmw. Jeśli tak się stanie, to usłyszy on również zarzut ucieczki z miejsca wypadku.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum