Łódź: "Matka Polka" zapłaci pacjentce za źle szyte krocze po porodzie

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia • • 30 sierpnia 2017 09:54

Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi ma zapłacić pacjentce blisko 70 tys. zł tytułem rekompensaty za cierpienia, jakich doznała po porodzie. Sąd Okręgowy orzekł, że doszło do zaniedbań ze strony szpitala.

Łódź: "Matka Polka" zapłaci pacjentce za źle szyte krocze po porodzie
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Młoda kobieta zgłosiła się na porodówkę ICZMP w sierpniu 2011 r. Tuż po porodzie zgłaszała lekarzom silne bóle krocza, ci jednak tłumaczyli, że to normalne objawy. Po wypisie ze szpitala, kobieta czuła się coraz gorzej, nie była w stanie zająć się dzieckiem. Kiedy trafiła do Tomaszowskiego Centrum Zdrowia w Tomaszowie Mazowieckim okazało się, że w "Matce Polce" źle zszyto jej krocze - informuje Dziennik Łódzki.

Po kolejnym zabiegu kobieta wróciła do normalnego funkcjonowania, ale nie była w stanie wrócić do karmienia piersią, ani pozbyć się lęku przed kontaktami seksualnymi z mężem i kolejną ciążą, choć małżeństwo planowało wcześniej drugie dziecko.

Sędzia Sądu Okręgowego w Piotrkowie Tryybunalskim wydając wyrok podkreśliła, że choć zdarzają się przypadki niewłaściwego założenia szwów, to do obowiązków lekarzy szpitala należy późniejsza kontrola zaopatrzenia rany. W tym wypadku doszło do zaniedbania.

Zgodnie z wyrokiem ICZMP i ubezpieczyciel mają wypłacić na rzecz pokrzywdzonej 40 tys. zł zadośćuczynienia, 20 tys. zł za naruszenie praw pacjenta, 5 tys. zł za opiekę, 1,5 tys. zł za sztuczne karmienie dziecka oraz ok. 3 tys. zł tytułem zwrotu kosztów leczenia. 

Więcej: www.dzienniklodzki.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum