Limanowa: prokuratura wyjaśnia okoliczności śmierci 50-latka nieprzyjętego do szpitala

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 12 listopada 2020 08:07

Prokuratura i dyrekcja szpitala w Limanowej (woj. małopolskie) wyjaśniają okoliczności śmierci 50-letniego pacjenta, który nie został przyjęty na oddział ratunkowy tamtejszego szpitala, z powodu braku testu na obecność koronawirusa - podał portal limanowa.in.

Limanowa: prokuratura wyjaśnia okoliczności śmierci 50-latka nieprzyjętego do szpitala

Mężczyzna, który w poniedziałek (9 listopada) miał zgłosić się do szpitala w Limanowej uskarżając się na duszności, został odesłany do domu. Gdy wracał jego stan zdrowia nagle się pogorszył. Jak opisuje limanowa.in, pacjenta reanimowała wezwana na miejsce załoga karetki, ale nie udało się go uratować.

Zastępca dyrektora ds. lecznictwa w Szpitalu Powiatowym w Limanowej Andrzej Gwiazdowski powiedział dziennikarzom limanowa.in, że 50-letniego pacjenta nie odnotowano w dokumentacji szpitalnej. Dodał także, że został zabezpieczony monitoring, który mógł zarejestrować mężczyznę. Gazdowski wyjaśnił, że limanowski szpital dysponuje kilkunastoma łózkami dla pacjentów, którzy mają objawy COVID-19, ale nie wykonano jeszcze u nich testu w kierunku koronawirusa.

Szymon Bafia (PAP)

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum