Leszno: trzech lekarzy stanie przed sądem

Autor: Głos Wielkopolski/Rynek Zdrowia • • 16 marca 2011 09:43

Na początku kwietnia w leszczyńskim sądzie rozpocznie się proces trzech lekarzy, których Prokuratura Rejonowa w Lesznie oskarża o błędne zakwalifikowanie pacjenta do zabiegu, przez co nieumyślnie narazili go na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia.

Leszno: trzech lekarzy stanie przed sądem
W połowie 2007 roku w prywatnym szpitalu wykonali zabieg laparoskopowy usunięcia pęcherzyka żółciowego, mimo że cierpiał on na czerwienicę prawdziwą (nadkrwistość), po którym wystąpiły powikłania, a w ich następstwie mężczyzna zmarł.

Kiedy stan chorego zaczął się pogarszać, zgodnie z przepisami powinien on zostać przewieziony do najbliższej placówki, która dysponuje oddziałem intensywnej terapii. Lekarze nie przewieźli go jednak do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie, tylko do Szamotuł, gdzie jeden z lekarzy jest ordynatorem.

Lekarze wyjaśniali w prokuraturze, że zrobili to wyłącznie w trosce o dobro pacjenta, by znajdował się pod opieką lekarza, który brał udział w leczeniu

Pierwszym z oskarżonych jest specjalista chorób wewnętrznych, który jest także właścicielem prywatnego szpitala. W operacji brał również udział anestezjolog z Kościana oraz internista z Szamotuł.

Więcej: www.gloswielkopolski.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum