Leszno: podpalił szpitalne łóżko, usłyszał zarzuty. Grozi mu 10 lat więzienia

Autor: Radio Poznań/ Rynek Zdrowia • • 23 lutego 2019 17:58

53-letniemu pacjentowi oddziału chirurgicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie, który w nocy z czwartku na piątek podpalił swoje łóżko, może grozić nawet 10 lat więzienia. Leszczyńska prokuratura postawiła mężczyźnie zarzuty.

Leszno: podpalił szpitalne łóżko, usłyszał zarzuty. Grozi mu 10 lat więzienia
Prokuratura postawiła mężczyźnie zarzuty Fot. Archiwum

Pacjent trafił do szpitala z urazem głowy, miał we krwi 3 promile alkoholu. Kilka minut po przyjęciu na oddział podpalił łóżko, następnie próbował podpalić rzeczy znajdujące się w brudowniku - informuje Radio Poznań.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów, nie potrafi jednak wyjaśnić swojego zachowania, ponieważ niczego nie pamięta.

Pacjent usłyszał zarzut spowodowania pożaru poprzez podpalenie materaca szpitalnego łóżka, przez co spowodował zagrożenie zdrowia i życia personelu oraz chorych. Kolejny zarzut dotyczył zagrożenia dla szpitalnego mienia wielkich rozmiarów. Prokuratura postawiła również zarzuty kierowania gróźb karalnych wobec personelu szpitala.

Z uwagi na pożar personel oddziału na dwie godziny ewakuował 18 pacjentów, w tym jednego w stanie ciężkim. Ogień zniszczył całą salę wraz z wyposażeniem. Szpital straty szacuje na około 50 tys. zł. Jeszcze w sobotę prokuratura wystąpi do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt dla 53 - latka.

Więcej: radiopoznan.fm

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum