Lesko: marża na zastrzyku jest formą korupcji?

Autor: TVP Rzeszów/Rynek Zdrowia • • 08 lipca 2009 14:16

Do Sądu Rejonowego w Lesku trafił akt oskarżenia w sprawie jednego z miejscowych lekarzy, któremu prokuratura postawiła zarzut korupcji. Od około 20 osób wziął pieniądze za zastrzyki.

W przychodni ortopedycznej Powiatowego Szpitala w Lesku jeden z pacjentów lekarza Ahmada H. poskarżył się policji, że ten zażądał od niego pieniędzy w zamian za serię zastrzyków. Ortopeda tłumaczy, że chciał pomóc pacjentowi w zakupie preparatu.

Lekarz odnotował podanie zastrzyku w kartotece. Jak wykazało śledztwo, brał niewielką marżę za preparat i nie proponował zamiennych leków. W podobny sposób miał potraktować około dwudziestu pacjentów. Zdaniem prokuratury oznacza to „przyjęcie korzyści majątkowej”.

Sami prokuratorzy przyznają jednak, że sprawa nie jest jednoznaczna. W leskim szpitalu ortopeda ma dobrą opinię zarówno wśród pacjentów, jak i lekarzy.

Dyrekcja ZOZ najpierw zawiesiła lekarza w pracy, potem sąd przywrócił go na stanowisko.

Po ujawnieniu afery lekarz nie stracił pacjentów. Miesięcznie przyjmuje w przychodni około 300 osób. Jeśli sąd uzna go za winnego, to grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolości.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum