Leki na bazie alkoholu jednak bez akcyzy

Autor: Dziennik Gazeta Prawna/Rynek Zdrowia • • 18 kwietnia 2011 09:57

Zgodnie z prawomocnym orzeczeniem NSA produkt leczniczy nie musi uzyskać pozwolenia na dopuszczenie do obrotu, aby alkohol użyty do jego produkcji był zwolniony z akcyzy - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Leki na bazie alkoholu jednak bez akcyzy
Jeden z producentów leków zwrócił się do ministra finansów z pytaniem, czy alkohol etylowy użyty do wytworzenia produktów oraz ich sprzedaż są zwolnione z podatku akcyzowego. Zdaniem spółki, jeśli towary spełniają definicję produktu leczniczego, która jest określona przez prawo farmaceutyczne, to zwolniony z akcyzy będzie kupiony do produkcji alkohol etylowy oraz sprzedaż produktów leczniczych zwierających ten alkohol.

Zdaniem ministra finansów, aby spółka mogła zastosować zwolnienie, konieczne jest wcześniejsze uzyskanie pozwolenia na dopuszczenie do obrotu produktu leczniczego.

NSA potwierdził, że zwolnieniu podlega alkohol etylowy do wytworzenia każdego produktu leczniczego, także dla takiego, który został wytworzony, przechodzi badania kliniczne i nie posiada dopuszczenia do obrotu.

Więcej: www.gazetaprawna.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum