×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Lekarz z zarzutami o korupcję. Dalszy ciąg sprawy zatrzymania przez CBA

Autor: oprac. KK • Źródło: niezalezna.pl, Rynek Zdrowia13 maja 2022 10:00Aktualizacja: 13 maja 2022 11:34

Przypomnijmy: aż 166 zarzutów usłyszał były ordynator Oddziału Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej w szczecińskim Zdunowie. Obecnie na jaw wychodzą nowe fakty.

Lekarz z zarzutami o korupcję. Dalszy ciąg sprawy zatrzymania przez CBA
Lekarz ze Szczecina usłyszał poważne zarzuty. Fot. Shutterstock
  • Funkcjonariusze CBA w Szczecinie zatrzymali byłego ordynatora ze Szpitala im. A. Sokołowskiego
  • Lekarzowi przedstawiono aż 166 zarzutów, wśród nich są m.in. przyjmowanie korzyści majątkowych, oszustwa czy składanie fałszywych oświadczeń
  • Z kolei jak przekazuje niezalezna.pl, pieniądze za podjęcie się operacji w przyspieszonym tempie miały trafiać do jednej z fundacji, która miała być "pralnią brudnych pieniędzy"

Lekarz miał przyjmować łapówki

Przypomnijmy: funkcjonariusze CBA w Szczecinie zatrzymali lekarza, dawnego ordynatora Oddziału Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej Specjalistycznego Szpitala im. prof. A. Sokołowskiego w Zdunowie. Jak podało CBA, łącznie zatrzymanemu postawiono 166 zarzutów (w tym: przyjmowanie korzyści majątkowych, oszustwa, składanie fałszywych oświadczeń).

W sprawie więcej szczegółów podał portal niezalezna.pl, który powołał się na rewelacje dziennikarza z Radia Szczecin.

- Były już ordynator szpitala Szczecin Zdunowo miał przyjmować korzyści majątkowe od 166 osób. Pieniądze miały trafiać do Fundacji Pomocy Transplantologii – podał dziennikarz Radia Szczecin Tomasz Duklanowski cytowany przez niezalezna.pl.

Jak się okazuje, to właśnie do tej fundacji miały trafiać pieniądze za podjęcie się operacji w przyspieszonym terminie – wyjaśniał wspomniany dziennikarz szczecińskiej rozgłośni. Zdaniem cytowanego rozmówcy, owa fundacja miała być "pralnią brudnych pieniędzy".

Niepokojące ustalenia prokuratury

Według dotychczasowych ustaleń prokuratury w Szczecinie, zatrzymanemu lekarzowi przedstawiono także zarzut prania pieniędzy w kwocie przekraczającej 1,5 mln złotych. Jak poinformował Wydział Komunikacji Społecznej CBA, śledztwo ma charakter rozwojowy.

Z kolei według ustaleń dziennikarza z Radia Szczecin nie jest wykluczone, że w sprawie korupcji mogą być postawione kolejne zarzuty innym lekarzom.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum