Lekarz uprawiał konopie. Sąd podtrzyma karę więzienia i prace społeczne?

Autor: Dziennik Bałtycki/Rynek Zdrowia • • 14 marca 2017 10:14

Lekarz z Malborka (Pomorskie) skazany za uprawę konopi indyjskich oczekuje na wyrok sądu II instancji. Od poprzedniego wyroku, który skazywał go na 4 miesięce bezwzględnego więzienia oraz rok ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania prac społecznych, odwołała się zarówno obrona, jak i prokuratura.

Lekarz uprawiał konopie. Sąd podtrzyma karę więzienia i prace społeczne?
Wyrok pierwszej instancji nie uprawomocnił się, ponieważ do Sądu Okręgowego w Gdańsku odwołały się od niego obie strony. Fot. Fotolia

W lipca ubiegłego roku policjanci z Wydziału Kryminalnego komendy powiatowej w Malborku zajmujący się przestępczością narkotykową znaleźli w mieszkaniu 49-letniego lekarza więziennego 400 gramów suszu marihuany i 14 sadzonek konopi indyjskich we wczesnym stadium rozwoju. Oprócz tego odkryto sprzęt służący do uprawy. Podejrzany utrzymywał, że rośliny były uprawiane na własny użytek, ale nie przekonało to prokuratury.

Przed sądem podejrzany odpowiadał z wolnej stopy. Wyrok pierwszej instancji nie uprawomocnił się, ponieważ do Sądu Okręgowego w Gdańsku odwołały się od niego obie strony. Obrona wskazywała na względy proceduralne, a prokuratura nie zgadza się z wysokością kary. Jej zdaniem, malborczyk powinien być ukarany bardziej surowo. Prokuratura wnioskowała o półtora roku bezwzględnego pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu w Sądzie Okręgowym w Gdańsku odbyła się rozprawa odwoławcza. W najbliższych dniach ma zapaść rozstrzygnięcie w sprawie lekarza. 

Więcej: dziennikbaltycki.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum