Krotoszyn.dlawas.info/Rynek Zdrowia | 21-02-2019 11:49

Lekarka skazana za znęcanie się nad pielęgniarkami, odwołuje się od wyroku

Ruszył proces odwoławczy lekarki SPZOZ w Koźminie Wielkopolskim skazanej za znęcanie się nad podwładnymi, jej pielęgniarkami. Kobieta miała m. in. publicznie upokarzać swoje współpracownice przy pacjentach.

Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Lekarka w czerwcu 2018 r. została skazana na 3 miesiące więzienia. Oskarżona odwołała się od tego wyroku i właśnie w kaliskim Sądzie Okręgowym ruszył proces odwoławczy.

Doktor Iwona P. została oskarżona o znęcanie się nad pielęgniarkami, m.in obrażanie, mówienie o nich, że są głupie lub kupiły swoje pracy dyplomowe. Dochodziło także do publicznego upokarzania przy pacjentach. Do tych zdarzeń miało dochodzić w czasie, gdy lekarka była kierownikiem oddziału rehabilitacyjnego w koźmińskim szpitalu.

Prokuratura oskarżyła lekarkę o mobbing oraz znęcanie się nad współpracownicami. W czerwcu 2018 r.  sąd uznał ją za winną znęcania się nad pielęgniarkami i skazał na karę pozbawienia wolności na okres 3 miesięcy w zawieszeniu na rok. Dodatkowo sąd kazał też zapłacić oskarżonej 1000 złotych nawiązki na rzecz każdej z pokrzywdzonych przez nią pielęgniarek.

Obrona Iwony P. postanowiła odwołać się od wyroku argumentując, że lekarka nie wypełniła znamion zarzuconych jej czynów, a jej zachowanie wobec podwładnych wynikało z ich zachowania w stosunku do podopiecznych koźmińskiego szpitala. 

Więcej: krotoszyn.dlawas.info